201412241312_a.jpg Sarıkamış Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler

Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu” kapsamında İstanbul’dan yola çıkan bisikletçiler Bolu’da mola verdi. 4 Ocak tarihinde Sarıkamış’ta düzenlenecek devlet törenine katılacak olan sporcular, geçtikleri her ilden aldıkları toprakları törende teslim edecekler.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu” kapsamında İstanbul'dan önceki gün yola çıkan sporcular, Bolu'da mola verdi. 13 profesyonel bisikletçinin katıldığı ve toplam uzunluğu bin 879 kilometre olan tur, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Şavşat, Ardahan, Kars ve Sarıkamış'ı kapsayan güzergahın geçilmesiyle sona erecek. Turun sonunda 4 Ocak tarihinde Sarıkamış’ta gerçekleştirilecek devlet törenine katılacak olan sporcular geçtikleri her ilden olduğu gibi Bolu’dan da aldıkları toprağı törende devlet büyüklerine teslim edecek.

“Her Sene Büyüyerek Devam Ediyor”

Bisikletçileri Bolu’da verdikleri molada Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka ve daire müdürleri karşıladı. Bolu Valiliği önünde gerçekleştirilen törenle Bolu’dan toprak alan bisikletçiler daha sonra hep birlikte pedal çevirdi. Törende konuşma yapan Bisiklet Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Tuna Akyüz, her yıl kendilerini misafir eden Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesi’ne teşekkür ederek; “Sarıkamış'ta yaklaşık 90 bin şehidimiz var. Biz de bu şehitlerimizi anmak ve gençlerimize o zaman yaşanan olayları hatırlatmak için bir farkındalık olsun diye 6 yıl önce ilk defa yola çıktık. Her sene büyüyerek turumuz devam ediyor” dedi.

imipramin xp oforsendelse.site imipramin wikipedia
Bolu  | 24.12.2014