201912191453_3-12-UoTYPXF.jpg Üsküp’te Doğalgaz Meşalesi Yandı

Üsküp’te doğalgaz çalışmalarının başlaması adına, 03 Aralık 2019 Salı günü doğalgaz meşalesi yakıldı.

Meşale yakım işleminde Belediye Başkanı Hüseyin Kasap’ın yanı sıra, Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A. Ş. Direktörü Tamer Akaslan, Lüleburgaz İşletme Müdürü Irmak Kaya, Teknik Müdür Özgür Yılmaz, Yapım Müdürü Olcay Gökkurt, Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Güven Yalılı, Teknik Emniyet Yöneticisi Mesut Altamay, Yapım İşletme Yöneticisi Selçuk Kaba ve Müşavir firma Bölge Müdürü Göksel Kayacan da hazır bulundu.

Konu hakkında açıklama yapan Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş Direktörü Tamer Akaslan “Bugün itibariyle Üsküp beldesinde 2019 yılı doğalgaz yatırımları kapsamında bölge istasyonu ve çelik şebekesi tamamlanmış bulunuyor. Yaptığımız meşale yakma işlemi ile de gaz arzını test ederek gerçekleştirdik. Tabi çalışmalarımız devam edecek. 2020 bahar aylarında başlayacak olan şebeke çalışmalarıyla birlikte Üsküp’te gaz kullanımı abone düzeyinde yerine getirilmiş olacak.” dedi.

Belediye Başkanımız Hüseyin Kasap ise yaptığı konuşmada “Bugün Üsküp’te doğalgaz meşalesini yaktık. Yakın zaman önce başlayan çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Tamer Bey de konuşmasında belirtti, inşallah 2020 bahar mevsimimin başlarında şebeke çalışmaları başlayacak. Şebeke çalışmalarının geçtiği ve tamamlandığı bölgelerde bulunan vatandaşlarımız, doğalgaz kullanımına başlayacaklar. Beldemiz için hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

 

 

Kırklareli  | 19.12.2019