201912161250_20191216_bskustgecitler4.jpg Büyükşehir Belediyesinden İki İstasyona İki Üstgeçit

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Okullar bölgesi ve Kongre Merkezi Akçaray Tramvay duraklarından Sekapark Bölgesi ve Kocaeli Kongre Merkezi’ne güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmaları için iki adet yaya üstgeçit çalışmalarının tamamlanan projelerini yerinde inceledi.

Başkan Büyükakın ayrıca, atıl durumda olan eski Mannesman Fabrikası’nın idari binasının tadilat işlemlerini de denetledi. Zabıta Dairesi ile Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlıklarının bu alana taşınacağını söyleyen Başkan Büyükakın, “Kocaeli halkına daha hızlı ve daha verimli bir hizmet verilmesi için çalışıyoruz.” dedi.

Okullar Bölgesine Yeni Yaya Üstgeçiti
Yürütülen projelerin detaylı bilgilerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ve Mustafa Altay’ın yanı sıra Fen İşleri Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya ile Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Çelebi ve Yapı Kontrol Daire Başkanı Serkan Ihlamur’dan alan Başkan Büyükakın, kent genelinde yapılan çalışmaları Mutlu Şehir yaklaşımıyla yürüttüklerini dile getirdi. Okullar ile Kongre Merkezi yaya üstgeçitleri ile lokal ve bölgesel olarak vatandaşların Akçaray ile SEKA Park’a erişimlerinin de sağlanacağını söyleyen Başkan Büyükakın, “Sekapark alanına araçla gelişleri azaltarak trafik yoğunluğunu ve emisyon salım oranlarının da azaltılmasını da hedefliyoruz. Bu kapsamda proje çalışmalarımızı ekibimizle birlikte değerlendirdik. Halkımızın yaşamına değer katacak ve kolaylaştıracak projelerimizle hizmet üretmeye devam ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

Kocaeli  | 16.12.2019