201911151705_baba okulu.jpg Bilgievleri’nden “Baba Okulu” Projesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin eğitime yönelik hizmetleri arasında başı çeken ve Türkiye'ye örnek olan Bilgi evleri, yeni eğitim - öğretim dönemine hızlı başladı.

Bilgievleri daha önce annelere yönelik uyguladığı “Anne Okulu” projesinden sonra bu yıl da babalara yönelik “Baba Okulu” projesini faaliyete geçirdi.

Ebeveynler ve Aile İçi İletişim
Baba Okulu Projesi, Bilgievleri’nde devam eden değerler eğitimi çalışmaları kapsamında öğrencilerin babalarına yönelik olacak. Proje sayesinde babaların çocukları ve eşleriyle daha iyi iletişim kurması hedefleniyor.

Çocuk Yetiştirme, Tutum ve Modeller
Projenin içeriğinde özelikle çocuk yetiştirmenin püf noktalarını içeren etkili iletişim teknikleri, ideal anne baba tutumları ve örnek aile modelleri işlenecek. Babaların paylaşımcı ve katılımcı olması hedefiyle kurgulanan Baba Okulu derslerinde, uzman rehber eğitmenler tarafından çocuklarının duygu, düşünce ve davranışlarını anlamaları için uygulama örnekleriyle belirlenen konular ele alınacak.

Proje Nasıl Uygulanacak?
Proje, belirlenen gruplara haftalık veya aylık seminerler halinde 3 konu üzerinden programlanacak. Babaların katılımlarını kolaylaştırmak için eğitimler iş saatleri dışında planlanacak. 18.00 – 20.00 saatleri arasında Bilgievleri’nde rehber eğitmenler eşliğinde proje gerçekleştirilecek.

Ödev Verilecek
Her hafta ders programı kapsamındaki konu işlenecek ve haftalık aile-ev ödevleri verilecek. Baba ödevi gereği zamanını ailesine ayıracak. Kaliteli zaman geçirecek olanaklar bu eğitimde konuşulacak. Aile etkileşimli etkinlikler ile desteklenen proje sonunda babaların tutumlarındaki değişimler gözlemlenecek.

 

Kocaeli  | 15.11.2019