201911110913_kültürel miras eğitimi.jpg Büyükşehir, “Kültürel Mirasa” Sahip Çıkıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,  şehrin sınırları içerisinde bulunan tarihi ve kültürel mirasları korumak için Etüt ve Proje Şube ile Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğüne bağlı çalışan personellere ‘Kültürel Miras’ eğitimi verdi.

Kültürel Miras Eğitimi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir sınırları içerisinde bulunan tarihi ve kültürel mirasın restore edilerek korunması, yaşatılması, tanıtılması için çeşitli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kültürel mirasları korumak için birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir, son olarak şehir merkezi ve diğer ilçelerinde bulunan tarihi ve kültürel mirasın korunması çalışmalarını yürüten teknik personelin bir bölümüne yönelik ‘Kültürel Miras’ eğitimi gerçekleştirdi.

Mirasa Nasıl Sahip Çıkılacağı Anlatıldı
Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı ile İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı teknik personelinin katıldığı kültürel miras eğitiminde; Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel tarafından ‘Kocaeli’nin Tarihi ve Kültürel Mirası’ adlı bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda; Kocaeli şehrinin tarihi ve kültürel miras potansiyeli, bu potansiyelin korunmasına yönelik Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar ve kültürel mirasın korunması noktasında dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekildi.

 

Kocaeli  | 11.11.2019