201909231300_ibb-baskani-ekrem-imamoglu-dunya-temizlik-gunu-12448891_2459_o.jpg İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü Kapsamında Çöp Topladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında Belgrad Ormanı'nda çöp toplama etkinliğine katıldı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Bütün hemşehrilerime diyorum ki; yere çöp atmayalım." dedi.

Sarıyer'de Belgrad Ormanı'nda çöpleri toplayan İmamoğlu, "Bütün hemşehrilerime diyorum ki; yere çöp atmayalım. Arabasından yola çöp atanları, sigara izmaritini atanları görünce canım çok sıkılıyor. Sahil aksında, pazar günü pikniğe gelenlerin bıraktığı çöpleri çalışma arkadaşlarım 3 günde temizleyebiliyor. Yapmayın. O güzel alanlar herkesin; oraları kirletmeyelim, kirletenleri de güzel dille uyaralım." dedi.

"Toplamakla Baş Etmek Mümkün Değil, Atmamak Daha Değerli"
İmamoğlu yaptığı açıklamada, "Bugünkü çöp toplama etkinliği, duyarlılığı ortaya koymak ya da insanlarda farkındalık geliştirmek adına yapılmış bir iş. Toplamakla baş etmemiz mümkün değil; ama atmamak daha değerli. İstanbul'un en güzel noktalarından birindeyiz. Nerede olursak olalım, sokağa çöp atmamalıyız. Daha da ilerisine giderek, çöpümüzü ayrıştırarak atmayı önemsiyoruz. Artık devir, bir geri dönüşüm devri" dedi.

 

İstanbul  | 23.09.2019