201909051014_2019_09_03_komek4.jpg KO-MEK “Sahaya” İniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları(KO-MEK), yeni eğitim dönemi öncesinde vatandaşlar için branşlarını tanıtacak.

Branş tanıtımları nedeniyle ilçe merkezlerinde stantlar kurulacak ve 2019-2020 eğitim öğretim yılında verilecek eğitimler konusunda Kocaelilere bilgi aktarılacak. Saha çalışması adı altında yapılacak olan bilgilendirme sırasında, vatandaşlar istedikleri branşa online başvurularını da yapabilecek.

İlçe Merkezlerinde Tanıtım
Saha çalışmaları Gebze, Gölcük ve İzmit’te yapılacak. Gebze’deki tanıtım 4 Eylül, Gölcük’teki tanıtım 5 Eylül ve İzmit Fevziye Camii Yürüyüş Yolu üzerindeki tanıtım ise 6 Eylül’de gerçekleştirilecek. Tanıtımlar sabah 09.00 itibariyle başlayacak ve mesai bitimine kadar devam edecek.

Geniş Kapsamlı Bilgilendirme Yapılacak
Saha çalışmalarında, öncelikli olarak vatandaşlara bu yıl 15. Kuruluş yılını kutlayan Halk Üniversitesi KO-MEK ile ilgili geniş bilgi verilecek. Bunun yanı sıra Eylül ayında yeni eğitim dönemine başlayacak olan 42 kurs merkezi ile bu merkezlerde verilecek eğitimler ve branşlar tanıtılacak. KO-MEK Müzik Branşı usta öğreticileri de stantlarda müzik branşlarını tanıtacak ve minik dinletiler gerçekleştirecek.

Geçen Yılın Rakamları
KO-MEK geçtiğimiz eğitim döneminde 71 bin 433 kursiyere, birbirinden farklı branşlarıyla hizmet sundu. Bu dönem içinde özellikle istihdam branşları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. KO-MEK’te; arıcılıktan, kaynakçılığa, sıhhi tesisatçılıktan, havuz suyu operatörlüğüne kadar 134 doğrudan ve dolaylı istihdam branşında vatandaşlara meslek eğitimi verildi. Birçok insan bu sayede ya kendi işini kurdu ya da “vasıflı çalışan” özelliği ile iş buldu.

Yeni Eğitim Dönemi Eylül’de Başlayacak
KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 16 Eylül itibariyle başlayacak. Halk Üniversitesi bu yıl da aynı eğitim kararlılığı ve kalitesiyle Kocaeli halkına eğitim hizmeti vermeye devam edecek.
 

Kocaeli  | 05.09.2019