201908200922_bilecik can dostlar.jpg Bilecik Belediyesinin Çalışmalarıyla Can Dostlarımız Güvende

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, 2019’un ilk sekiz ayında gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesinin can dostlarımız olan sokak köpekleri başta olmak üzere birçok yaban hayvanına da hizmet ettiklerini belirtti.

Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin Bilecik ve çevresinde güzel hizmetler sunduğunu hatırlatan Avcı, şunları söyledi; “Tedavi merkezimizde 2019 yılı ilk 8 aylık sürede 420 köpek ile 150 kediye kısırlaştırma hizmeti verdik. 700 sokak hayvanına kuduz aşısı uyguladık. Bununla birlikte 70 adet kedi ve 50 adet köpeği sahiplendirdik. Ayrıca çalışmalarımız kapsamında 25 adet yaban hayvanını tedavi ederek, doğal ortamına bıraktık.’’ dedi.

Tedavi Merkezine Yoğun Bakım Ve Müşahede Üniteleri Alındı
Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine yoğun bakım ve müşahede üniteleri aldıklarını kaydeden Avcı; “Tedavi merkezimizi günün şartlarına göre teknolojik imkânlar ile donatıyoruz. Bu kapsamda araç ve ekipmanlarımızı zenginleştiriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında ayrıca şehrimizin birçok noktasına kulübe ve beslenme odakları kurmaya devam ediyoruz.’’ şeklinde konuştu. 

 

 

Bilecik  | 20.08.2019