201907261225_ibb spor yaz okulu.jpg İBB Yaz Spor Okullarında 12 Bin Çocuk Ücretsiz Eğitim Görüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin okul spor salonlarında gelenekselleşen ücretsiz Yaz Spor Okulları, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Yaz Spor Okullarında futboldan badmintona, tekvandodan masa tenisine kadar 22 branşta yaklaşık 12 bin çocuk ücretsiz spor eğitimi alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri amacıyla başlattığı Yaz Spor Okulları bu yıl da yoğun katılımla devam ediyor. Okullarda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönelen çocuklar, fiziksel ve mental yönden gelişiyor. Hem de enerjik ve eğlenceli zaman geçirerek spor yeteneklerini keşfediyor.

32 İlçede 111 Salonda Yaz Spor Okulu
İBB Yaz Spor Okulları 6–15 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak 24 Haziran'da başladı. İstanbul'un 32 ilçesindeki 111 okulun salonunda devam eden ücretsiz spor eğitimleri, beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ve uzmanlar tarafından veriliyor.

22 Branşta Spor Yapıyor
İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen spor okullarında eğitimler futbol, basketbol, voleybol, tekvando, güreş, zumba, dart, okçuluk, mas güreşi, mangala, tenis, jimnastik, masa tenisi, hentbol, badminton, karate, hareket eğitimi, step-aerobik, atletizm, boks, bocce ve golf olmak üzere 22 branşta gerçekleştiriliyor. Talebin yoğun olduğu bazı salonlarda 4 ve 6 yaş arasındaki çocuklar için de spora dayalı çeşitli oyunlar ve hareket eğitimleri ile yapılıyor.

Erken yaşta spora başlamanın çocuk gelişimine olumlu yönde katkılar sağladığına dikkat çeken antrenörler, öğrenci mevcudunun yoğun olduğu salonlarda sporcu adaylarını gruplara ayırarak çocuklarla tek tek ilgileniyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Yaz Spor Okulları'na şu anda 12 bine yakın çocuk katılıyor. Okul spor salonları, 30 Ağustos'a kadar öğrencilerin spor eğitimlerine ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 

İstanbul  | 26.07.2019