201505221226_edd.jpg Başkandan, Çöplerinizi Ayrıştırın Mesajı Geldi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 Haziran tarihinde Katı Atık Bertaraf İhalesinin yapılacağını belirterek, çöpler konusunda en bilinçli yöntemin kaynağında ayrıştırma yöntemi olduğunu ifade ederek, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şükrüpaşa Mahallesi’nde bulunan yeşil alanda bir basın toplantısı düzenledi. Edirne Belediyesi ile Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO)’nun ortak yaptığı çalışmayla vatandaşların çöplerini evinde ayrıştıracağını ifade eden Gürkan, Fatih Mahallesi, Şükrüpaşa Mahallesi, Kocasinan Mahallesi ve 1. Murat mahallesinde çöplerin ayrıştırılması konusunda çalışmaların başladığını söyledi.

‘’Halkımız Bilinçlendirilecek’’

Çağımızın en büyük problemlerinden birinin çevresel atıkların olduğunu anlatan Gürkan, “Bu atıkları düzenli olarak depolamak, ayrıştırmak, ve bertaraf etmek bütün dünya kentlerinin ortak problemi ve ortak çözüm arayışı. Tabi kaynağında ayrıştırma dediğimiz de bir kavram var. Daha çok çevresel atıklarda, evlerde kullanıcılar tarafından plastik, cam gibi ayrıştırılması. Yeni yerleşim diye tabir ettiğimiz bölgede Çevre Koruma ile birlikte yapıyoruz bu çalışmayı. Arkadaşlarımız broşür dağıtacak ve halkımızı bilinçlendirecek. Ben inanıyorum ki çağdaş Edirne halkı bu çalışmamıza destek verecek ve evrensel atıklar evlerde ayrışacak” dedi.

‘’Çöpler Toplanacak’’

Evlerde yapılacak ayrışmadan doğan çöplerin yeni yerleşimde belirli noktalara konulacağını söyleyen Katı Atık Uzmanı ve ÇEKOV temsilcisi İsmail Uzun Osmanoğlu, “8 gün boyunca kapı kapı dolaşarak bilgilendirme yapacağız. 160 noktaya konulacak olan konteynerlerle ayrışmış çöpler toplanacak” diye konuştu.

loratadin urtikaria halsbrandnyfodt.site loratadin 100
Edirne  | 22.05.2015