201907091236_ümraniye mesire.jpg Ümraniye Mesire Alanı Yenilenen Yüzüyle Çok Yakında Kapılarını Açıyor

Ümraniyelileri ve çevre ilçelerden gelen vatandaşları yeşilin en doğal haliyle buluşturan ve şehrin stresinden uzaklaştıran Ümraniye Mesire Alanı yenilenen yüzüyle çok yakında hizmete açılacak.

Ümraniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yoğun iş temposundan sıkılan ve rahat bir nefes almak isteyen vatandaşların özellikle uğrak yeri haline gelen mesire alanını, daha temiz ve konforlu bir ortamda eğlenceli vakit geçirmeleri için bakım ve onarım çalışmalarına başlamıştı.

Çalışmaların hızla devam ettiği 323 bin metrekarelik alanda; 2700 metre koşu parkı, 5 adet oyun alanı, 2 voleybol sahası, 1000 araçlık otopark, 2 adet büfe, 2000 metre bisiklet yolu bulunuyor. Doğalgaz ile çalışan ve tek seferde 240 kişinin mangal yapılabilmesine imkân sağlayan barbekü alanlarında görevli personel tarafından vatandaşlara yardımcı da olunacak.

Ayrıca Mesire Alanı’nda; yürüyüş yolları, yağmursuyu ızgarası, orta refüj düzenlemeleri, asfaltlama çalışmaları, ağaçlandırma, ışıklandırma, mescit ve şadırvan yenileme gibi çalışmalar yapılıyor.

 

İstanbul  | 09.07.2019