201907091007_sarıyer yaz kampı.jpg Sarıyer Belediyesinden Çocuklara Yaz Tatili İmkânı

Sarıyer Belediyesi, ilçedeki öğrencilere Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ücretsiz yaz tatili imkânı sunuyor.
Sarıyer Belediyesi, ilçedeki öğrencileri yaz kampında ücretsiz ağırlıyor. Geçtiğimiz haftalarda başarılı kız ve erkek öğrencileri misafir eden Kilyos Sosyal Tesisleri’nin bu haftaki konuğu ise Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrenciler oldu. 11 şubeden 150 öğrenci bir yandan deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken bir yandan da eğitici etkinliklerle yeni şeyler öğreniyor. Sanat, okuma atölyeleri, turnuvalar, spor etkinliklerine katılan gençler dolu dolu zaman geçirirken, hayal güçlerini ve tasarım yetilerini de geliştiriyor.

Kamp için Her Şey Düşünüldü
Kamp alanında herhangi bir sorun yaşanmasını önlemek için Sarıyer Belediyesine bağlı güvenlik görevlileri, sağlık personelleri ve cankurtaran ekipleri de öğrencilere eşlik ediyor. Özel olarak kurulan Sarıyer Belediyesinin gümüş ve bronz bröveli motorize zabıta ve cankurtaran ekipleri öğrencilere temel bilgilendirme eğitimi verirken, gün boyunca denizde ve tesiste öğrencilerin güvenliği için hazır bulunuyorlar. Çalışanlar, kamp alanının temizliğini sağlayarak öğrencilerin konforlu bir tatil geçirmesine katkı sağlıyor.

Başkan Genç’ten Öğrencilere Ziyaret
Kilyos Sosyal Tesisleri'nde konaklayan öğrencilere akşam saatlerinde Başkan Genç'te katıldı. Plajdan dönen öğrenciler yemek yedikten sonra yeşilin ve mavinin bir araya geldiği sosyal tesis bahçesinde gönüllerince eğlendi. Karaoke yapan öğrencileri dinleyen Genç, zaman zaman çocuklara eşlik etti. 

 

İstanbul  | 09.07.2019