201905070905_HAYVAN HAKLARI.jpeg Düzce’de, Sokak Hayvanları İçin İşbirliği

Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi için Düzce’de,  sokak hayvanlarının popülasyonu dengede tutulacak hem de rehabilite edilebilecek yeni kararlar alındı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından ortak bir yönetim oluşturularak sorunlara hep birlikte çözüm bulunacak.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkezin yönetimini belirlemek için sokak hayvanları ile ilgili STK temsilcilerini makamında ağırladı.

Toplantıya,  Kulak Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Düzce Bölge Temsilcisi Neşe Perihan ,  Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş,  Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ilgın Gülce Günay,  Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ülviye Dikmen, Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Filiz Ata katıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,  "Rehabilitasyon merkezi için ortak bir yönetim oluşturulacak. Bu yönetimde Belediye koordinesinde veterinerler odası, STK temsilcileri ve Tarım ve Orman Bakanlığından konu ile ilgili temsilciler olacak. Ortada bir sorun var ise bu sorunu hep birlikte çözeceğiz ve bir eylem planı hazırlayacağız. Bu aslında bir sosyal sorumluluk projesidir." dedi.

 

Düzce  | 07.05.2019