201904161658_WhatsApp Image 2019-04-16 at 16.58.02.jpeg FIFA Standartlarında Spor Kompleksi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin en eski ve en köklü spor kulübü olan Tuncaspor için FIFA standartlarında spor kompleksi inşa ettiklerini söyledi. Amatör spor kulüpleri için ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerini ifade eden Gürkan, “1 Mart Cuma Günü temelini atacağımız Edirne Belediyesi Tuncaspor Kulübü Tesisleri Edirne’mize; spor camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Edirne’nin en köklü spor kulübü olan Tuncaspor için yapılacak olan tesisin Bel-Koop yanındaki belediyeye ait 11 bin metrekarelik bir alanda inşa edileceğini söyledi. Tesislerde FIFA standardı ölçülerinde 68x105 metre çapında futbol sahasının yer alacağını ifade eden Gürkan, “Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nde ayrıca 380 metrekarelik alan içerisinde soyunma odaları, bay-bayan hakem odaları ve kafeteryalar olacak. Ayrıca saha kenarına da açık tribünler inşa edilecek” diye konuştu.

Tesis için Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalara başladığını ifade eden Başkan Gürkan, tesisin yapılacağı alanda sık sık incelemelerde bulunuyor.

Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri için inşa edileceği alana 13 bin metreküp kazı ve dolgu hafriyat çalışmasının yapılacağını belirten Gürkan, “Tesisimizin temelini 1 Mart Cuma Günü düzenleyeceğimiz tören ile atacağız. Edirne Belediyesi Tuncaspor Kulübü Tesisleri Edirne’mize, spor camiamıza hayırlı olsun. Edirne’nin en eski spor kulüplerinden biri olan Tuncasporu’muzu FIFA standartlarında bir tesis kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amatör spor kulüplerimiz için bugüne kadar her türlü desteği verdik; bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

 

Edirne  | 20.03.2019