201902260957_SAKARYA-akıllı bisiklet-ALTYAPI.jpg Akıllı Bisikletler için montaj çalışmaları başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Akıllı Bisiklet projesinde çalışmalar başladı. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Bisiklet Paylaşım Sistemi başlığında şehrin belli noktalarında kurulan istasyonlar kısa süre içerisinde tamamlanacak.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehirde bisikletli ulaşımı  yaygınlaştırmak amacıyla, hayata geçirdiği “Akıllı Bisiklet Projesinde” çalışmalar başladı. Bu proje ile il genelinde bisiklet kullanımının artırılması hedeflenmektedir. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, bisikletlerin vatandaşlarla buluşmasına sayılı günler kaldığını belirtti. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil,“Bisikletli ulaşımın yaygınlaştırılması adına pek çok çalışmaya imza attık, atıyoruz. Yeni bisiklet yolları inşa ediyor, farkındalığı arttırmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bisiklet Paylaşım Sistemi ile şehrimizin muhtelif 15 farklı noktasına akıllı bisiklet istasyonları kuruyoruz. 100 bisikletin hizmet sunacağı bu istasyonlarımızın montaj çalışmaları başlamıştır.” diye belirtti.

 

Sakarya  | 26.02.2019ankara web tasarım ankara spa masaj merkezi istanbul hurdacı balıkesir termal otel ankara oturma izni ankara düğün fotoğrafçısı istanbul hurdacı mısır silaji