201810111416_Başlıksız-1.jpg Pazaryeri Öğrenci Otağı Açıldı

Bilecik'in Pazaryeri ilçesine yapılan Osmanlı Öğrenci Otağı açıldı. Otağ, Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerinin buluşma mekanı olacak.

Açılışa Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi bir konuşma yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, "Pazaryeri Belediyesince yapımı tamamlanan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksekokulu bahçesindeki Osmanlı Öğrenci Otağı'nın açılışını gerçekleştirdik. Görevdeki dönemlerimiz boyunca ilçemizi değiştirmeye geliştirmeye ve yaşanabilir ilce olması için durmadan çalışıyoruz. Öğrencilerimizin daha huzurlu rahat birlik beraberliklerinin istişarelerinin yapabilmesi için öğrenci otağı projemizi yatırım programımıza aldık. Projemizi uygulayarak açılışını gerçekleştirdik. Meslek Yüksekokulumuza ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yalçın, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'" ve "Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez" felsefesiyle gençlere daha müreffeh ortam ve şartlarda yaşamaları için en güzel şekilde hizmet vermeye gayret ettiklerini söyledi. Geçmişiyle övünen ve geleceğe emin adımlarla ilerleyen marka bir ilçe amaçladıklarını ifade eden Yalçın, şunları kaydetti: "Genç kardeşlerimiz eğitim sürelerinde bizlere misafirler ve gücümüze güç katıyorlar. Hazırladığımız projeyle başlattığımız öğrenci otağını bitirerek hizmete açıyoruz. Bu projeyle belediye olarak her zaman öğrencilerimizin yanında olduğumuzu bir nebze de olsa hissettirebilmişizdir. Okulumuza hayırlı olsun."

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş da yapılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Pazaryeri ilçesine 3-4 bölüm daha getirmenin çalışması içinde oldukları belirtti.

Pazaryeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Özdemir de sağladığı katkılar dolayısıyla Belediye Başkanı Yalçın'a teşekkür etti.

Konuşmanın ardından kurdele kesimiyle Osmanlı Öğrenci Otağı'nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreni aşure ikramıyla son buldu.

Bilecik  | 11.10.2018