201810011236_Başlıksız-1.jpg Okul Spor Salonu Sayısı 22’ye Çıkıyor

Bahçelievler Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda yaptırılarak hizmete giren 21 okuldaki kapalı spor salonunun ardından, bir okulun bahçesine daha kapalı spor salonu yapıyor. Bahçelievler Belediyesi tarafından yaptırılarak Çobançeşme İmam Hatip Lisesi ve Kudret Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ortak kullanımına sunulacak Spor Salonu için, okul bahçesinde temel atma töreni gerçekleştirildi.


Çobançeşme İmam Hatip Lisesi ve Kudret Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu temel atma töreni, Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, İlçe Milli, Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, spor salonu yapılacak okulların müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Yeni yapılacakla beraber okullardaki kapalı spor salonu sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Osman Develioğlu, "Göreve geldiğimizden bu güne, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın yetiştiği eğitim yuvalarımıza olan katkımızı aralıksız sürdürüyoruz. İstiyoruz ve diliyoruz ki çocuklarımız en iyi şartlarda eğitim alsınlar ve bunun yanı sıra da, bedensel gelişimlerine de katkı sağlayacak olan sporu da en iyi standartlarda gerçekleştirebilsinler. Çok kısa sürede inşasına başlayarak yapımını tamamlayacağımız yeni spor salonumuzla Kapalı Spor Salonu sayımız 22 olacak. Hedefimiz, imkânlarımız ölçüsünde bu sayıyı hep arttırmak. Çünkü çocuklarımız geleceğimiz ve onlar bunu fazlasıyla hak ediyorlar. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bahçelievler Belediyesi olarak 21 kapalı spor salonunu okulların ve ilçe halkının kullanımına sunmuştuk. Bugün temeli attığımız spor salonumuz tamamlandığında Bahçelievler'deki Okul Kapalı Spor sayısı 22'ye çıkacak. Bahçelievler'de 60 civarında devlet okulu olduğu düşünülürse, okulların yarısına yakın bizim dönemimizde yapılan spor salonlarının hizmet verdiğini söyleyebiliriz" dedi.

Spor salonunun, 504.90 m2'lik zemin katında basketbol, voleybol, hentbol gibi sporların yapılabileceği spor salonu, soyunma odaları, duşlar, wc'ler bulunacak. Asma kat olarak tasarlanan 88 m2'lik 1.katında ise fitness salonu ve öğretmen odası yer alacak.

İstanbul  | 01.10.2018ankara web tasarım ankara masaj istanbul hurdacı