201809211158_Başlıksız-1.jpg Üçüncü Millet Parkının Temeli Savaştepe’de Atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Bahçeleri projelerini açıklamasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 3’ncü Millet Parkı’nın temelini İvrindi ve Havran’dan sonra dün Savaştepe’de attı.

Milletvekilleri Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir’in yanı sıra Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek ve Savaştepeliler’in katıldığı temel atma töreni Savaştepe Devlet Hastanesi’nin hemen yanındaki 20 dönümlük alanda gerçekleştirildi.

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda millet parklarına büyük önem verdiklerini dile getirirken; Savaştepe ilçesine atılan temelle Balıkesir’de 3’ncü millet parkının temelini attıklarını söyledi.

Artık vatandaşların sosyal belediyeciliğin gereksinimlerini istediklerini ve beklentilerin bu yönde olduğunu dile getiren Başkan Zekai Kafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyecilikte 90’lı yıllarda ideolojik belediyecilik anlayışı vardı. AK Parti ile beraber artık hizmet belediyeciliğini bu millet tanıdı. Arkasından sosyal belediyeciliği tanıdı.  Şimdiyse gönül belediyeciliği seferberliğini başlatarak insanlarımızın gönlüne dokunmayı, onlara doğumdan ölüme kadar çok dokunmayı, onların iyi gününde kötü gününde yanında bulunmayı, gönüllerini almaya çalışıyoruz.

Onların her şeyin üzerinde olduğunu ifade etmek için işte millet bahçeleri, millet kıraathaneleri birebir vatandaşımıza dokunan, onun yaşantısını, onun hayatını kolaylaştıran, onun konforunu arttıran hizmetler. Tabii büyük yatırımlar mutlaka olacak. Bunlara milletimiz alıştı zaten. Duble yollar, otoyollar, hızlı trenler, havaalanları, hastane binaları, okul binaları. Bunlara alıştı milletimiz artık. İnsanlarımız artık diyor ki “Benim hayatıma nasıl dokunuyorsun, benim için ne yapıyorsun? diyor. Artık vatandaşlarımızın mutluluğu ve huzuru için, onların çoluk çocuğuyla beraber dolaşabileceği yeşil alanlar, yürüyüş yolları, fitness aletleri, piknik alanları, sporlarını yapabilecekleri spor alanları, içerisinde kafesinden kütüphanesine kadar olacak işte bu millet parklarıyla milletimizin gönlüne dokunmayı hedefliyoruz, milletimizle beraber olmayı hedefliyoruz.”

Savaştepe Millet Parkı’nı ihale yapılarak hizmet alımıyla gerçekleştirileceğini, ancak dövizdeki dalgalanmalar nedeniyle hizmet alımı yapamadıklarını dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, projeden vazgeçmediklerini ve Savaştepe Millet Parkı’nı Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin kendi imkânlarıyla hayata geçireceklerini söyledi.

20 Dönümlük Millet Parkı

Yaklaşık 20 dönümlük araziye oturacak olan Millet Parkı’nın 17,5 dönümlük bölümü mesire alanı olarak kullanılacak.  Savaştepe Millet Parkı’nın içerisinde Kır Kahvesi, Mescit, Bay-Bayan-Engelli WC, Giriş Kontrol Ünitesi, Semt Spor Sahası, Sert Zemin İmalatları ve Yürüyüş Yolları, Çocuk Oyun Alanı ve Oyun Grubu, Çocuk Oyun Eğitim Alanı, Açık Spor Alanı Ve Fitness Aletleri, Aydınlatma Elemanları, Piknik Masası, Bank, Çöp Kovası, Bisiklet Parkı ve Bisiklet Yolu, Alan Sınırlaması İçin Tel Çit, Çeşme ve Bulaşık Yıkama Yeri gibi argümanlar yer alacak.

 

Balıkesir  | 21.09.2018ankara web tasarım ankara masaj istanbul hurdacı