201807040924_Başlıksız-1.jpg Bandırma'da Parklar ve Sahilde Temizlik Zamanı

Bandırma Belediyesi temizlik ekipleri, sahilleri, çocuk parklarını, sağlık tesislerini temizliyor. Periyodik olarak yapılan çalışmalar kapsamında hem görünüm güzelleşiyor hem de ortak alanlar daha sağlıklı bir hale kavuşuyor.

Bandırma Belediyesi temizlik İşlerine bağlı ekipler temizlik çalışmalarının ilk bölümünde öncelikli olarak iş makineleri ile Livatya Sahilini temizleyerek daha sağlıklı bir görünüme kavuşturdu.

İş makineleri ile yapılan temizliğin ardından Livatya sahilinde yaptığı mıntıka temizliği ile sahil boyunda kalan diğer katı atık ve benzeri malzemeler ekipler tarafından toplandı.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Pertev Nihal (Eski Devlet) Hastanesinin içi ve çevresinde de detaylı temizlik gerçekleştirdi. Hastane içinde ve çevresinde bulunan tüm molozlar ve çöpler toplandı, ardından detaylı çalışma sonrası temizlendi. 

Çocuk Parkları Dezenfekte Edildi

Halkın yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışmalarını sürdüren ekipler, çocukların vazgeçilmezi parkların daha hijyenik olması için de çalışma yürüttü. Hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içerisindeki oyuncaklar, ekipler tarafından dezenfekte edildi. Rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasında, ilçedeki çocuk parklarındaki oyun grupları insana, doğaya ve çevreye herhangi bir olumsuz etkisi olmayan özel biyolojik dezenfektanlarla yıkandı.

Balıkesir  | 04.07.2018