201805311011_ibb izci kampi.JPG İBB Yaz İzci Kampı İçin Kayıtlar Başladı

14 yılda 200 binden fazla çocuk ve gence izcilik hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Yaz İzci Kampı için kayıtlar başladı. Beykoz Kent Ormanı'ndaki alanda her yıl binlerce kişinin katıldığı kamp bu yıl 25 Haziran'da başlayıp 9 Eylül'e kadar devam edecek. Kamp için ön kayıtlar ve detaylı bilgi ise izcilik.ibb.istanbul adresinde.

 

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Yaz İzci Kampı İstanbul ve Türkiye'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından çocuk ve gençlerden yoğun ilgi görüyor. 10 - 15 yaş aralığındaki çocukların katılabildiği ve tamamen ücretsiz olan İBB Yaz İzci Kampı, bu dönem okulların tatile girmesi ve Ramazan Bayramı'nın sona ermesi ile birlikte başlayacak.

Kampta çocukların tüm hayatları boyunca ihtiyaç duyabilecekleri alanlarda eğitimler verilecek. Eğitimler aday ve deneyimli izciler için eğlenceli, öğretici ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayıcı programlarından oluşacak. Bu programlar temel ve ileri düzey izcilik eğitimleri ile birlikte hafıza teknikleri, arama - kurtarma, telsiz ve haberleşme, ilk yardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye ve yangına ilk müdahale gibi farklı konu ve içerikleri kapsayacak.

 

Doğa, Spor ve Sanat Bir Arada

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Yaz İzci Kampı'nda eğitimlerle birlikte çocuklar okçuluk, resim, müzik, tiyatro, yüzme, bisiklet, binicilik, pentatlon, badminton, tırmanma, hayvan bakımı, ebru, paintball, atıcılık, kano-kürek ve oryantiring gibi hem eğlenceli hem de öğretici faaliyetlere katılacaklar.

Beykoz Kent Ormanı'ndaki alanda bu dönem 25 Haziran'da ilk kafilenin kabul edileceği İBB Yaz İzci Kampı için kayıtlar da başladı. İBB Yaz İzci Kampı'na katılmak isteyenler www.ibb.istanbul ya da izcilik.ibb.istanbul adreslerinde bulunan 'kayıt' bölümüne girişin ardından katılmak istedikleri kamp dönemini seçerek ön kayıt yaptırabilecekler. Ön kayıt yaptıran aileler veli izin belgesi, doktor onaylı sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraftan oluşan belgeleri kesin kayıt merkezlerine getirdikten sonra kayıt işlemlerini tamamlamış olacaklar. izcilik.ibb.istanbul adresi İBB Yaz İzci Kampı Anadolu ve Avrupa Yakalarındaki kesin kayıt merkezleri ve kampla ilgili tüm bilgilere erişim imkanı da sağlıyor.

 

2018 Kamp Dönemi 9 Eylül'de Tamamlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 23 farklı birimiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da 9 Eylül'de sona erecek olan kampa destek verecek. Kampın ve kampa katılan çocukların tüm ihtiyaçlarına cevap veren Büyükşehir Belediyesi çocuk ve gençlerin sosyalleşmelerini, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmelerini; öğrenme şevkini ve keşfetme duygusunu arttırmayı; doğayı ve çevreyi sevmelerini, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmelerini ve çocukların analitik düşünme becerisine sahip olmalarını amaçlıyor.

 

İstanbul  | 31.05.2018ankara web tasarım ankara masaj istanbul hurdacı