201805091149_cevreci minikler sakarya.jpg Çevreci Miniklerden Örnek Davranış

Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası ‘Şehir Paylaşmaktır’ sloganı ile yeni bir projeye daha imza attı. Halkla İlişkiler Müdürü Taha Toplu, “120 çevre dostu minik ile çevre ve afet eğitimlerinin ardından Kent Park’a giderek toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla çevrede temizlik yaptık. Hep ifade ediyoruz; şehir paylaşmaktır. Biz bu şehirde hep birlikte hayatı paylaşıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Çözüm Masası Birimi ‘Şehir Paylaşmaktır’ sloganı ile yürütülen çalışmalara bir yenisini daha ekledi. 120 çevre dostu minik öğrenci AKOM’a ve Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Ziyaretlerin ardından Kent Park’ta buluşan öğrenciler, örnek bir davranış sergileyerek çevrede temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Çeşitli Faaliyetler

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Halkla İlişkiler Müdürü Taha Toplu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Şahin Okulları’ndan 120 minik öğrencimizi ağırlayarak çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Çevreci miniklerimizle önce AKOM binasını ziyarete ettik. Çocuklarımız burada afet durumunda ne yapılması gerektiği ile ilgili seminere katıldı” ifadelerini kullandı.

Herkese Örnek Davranış

Toplu, “Ardından öğrencilerimizle Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na ziyarette bulunduk. Görevli personeller miniklere yaşadıkları çevreyi ve doğayı nasıl koruyacakları hakkında detaylı bilgi aktardı. Minik öğrencilerimiz ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ ile tanışıp vakit geçirdiler. Eğitimlerin ardından son olarak Kent Park’a uğrayan minikler Kent Park ve çevresini temizlediler. Çevrelerindeki çöpleri toplayan minikler herkese örnek bir davranış sergilediler” dedi.

 

Sakarya  | 09.05.2018