201802061022_cocuk koyu.jpg Çocuk Köyü 15 Günde İlçe Oldu

Yarıyıl tatili nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan çocuklara karne hediyesi olarak Çocuk Köyü ücretsiz hale getirilirken; 15 günde 92 bin ziyaretçi alan Çocuk Köyü adeta ziyaretçi rekoru kırdı.


Çocuklar ve Yetişkinler Birlikte
 

Yarıyıl tatili nedeniyle 20 Ocak-4 Şubat arasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun ücretsiz hale getirdiği Çocuk Köyü büyük bir ilgiyle karşılandı. Çocukların ve yetişkinlerin bir arada vakit geçirebildiği, doyasıya eğlendiği bir tatil yaşatan Çocuk Köyü, çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de akınına uğradı.

Yarıyıl tatili boyunca Çoçuk Köyü’nü ziyaret eden çocuk sayısı 46 bin 607 olurken; yetişkinlerin sayısı da 46 bin 183 olarak kayıtlara geçti. 15 günde toplamda 92 bin ziyaretçi alan Çocuk Köyü’nün ücretsiz olması nedeniyle ilk kez görenlerin sayısı ise oldukça fazla.

Tatil boyunca bu imkânı çocuklara sunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür eden çocuklar ve velileri, bu tür etkinliklerin devamını isterken; Başkan Kafaoğlu; “Her zaman çocuklarımızın hizmetindeyiz. Onlar bizim geleceğimiz. Mutlu bir gelecek için, mutlu bir yaşam imkanını onlar için hazırlamaya çalışıyoruz. Kısacık tatil süresince çocuklarımıza herhangi bir ayrım yapmadan Tatil Köyü imkânlarından faydalandırmak istedik. Gördük ki, çocuklarımızın böyle bir eğlenceye ihtiyaçları varmış. Bugüne kadar Çocuk Köyü’nü hiç görmemiş çocuklarımız vardı. Onları da çeşitli organizasyonlar ile bu alana getirerek değişik bir gün yaşamalarını sağladık ve mutluluklarına ortak olduk” şeklinde konuştu.

 

Balıkesir  | 06.02.2018