201801021408_nIKGKSImwC.jpg Şehrin Altyapısına 1,5 Milyar

Hemşehri Dernekleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada konuşan Başkan Toçoğlu, “Altyapıya 1,5 milyar yatırım yaptık. Şehrimizi yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon ağlarıyla donattık. Yeni arıtma tesisleri inşa ettik. Barajlar inşa ediyoruz. İnşallah şehrimizin tüm farklılıklarıyla uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” derken Milletvekili İsen, “Farklılıklarımızla burada yeniden mayalanma gerçekleştiriyor ve bu coğrafyaya hayat veriyoruz” dedi.

 

STK’lar İle Yönümüzü Belirliyoruz

Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde yapılan çalışmalarda sivil toplum kuruluşları ile sık sık istişare ederek yönümüzü belirliyoruz. Bu gibi atılımlarla sizlerin de katkılarıyla şehrimize çok güzel projeler sunduk. Sunmaya da devam edeceğiz. Şehrimizi ilgilendiren konularda düşüncelerinizi, eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi almak için bugün burada toplandık. Katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
 

‘’Amacımız Sakarya’’

İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Hemşehri Derneklerimiz örfünü, âdetini, geleneklerini yaşatmak ve kendinden sonraya aktarmak konusunda şehrimize çok güzel katkılar sağlıyor. Hepimizin ortak bir özelliği var. Her birimiz bu şehir için çalışıyoruz. Sizlerin fikirleri ile alınan kararlar çok daha doğru bir karar oluyor. Bu güzel toplantıda bizleri bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 
 

‘’Bu Coğrafyaya Hayat Veriyoruz’’

Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Sakarya gibi farklı coğrafyalardan gelmiş farklı kültürleri bir arada barındırmış başka bir şehir göremiyorum. Kafkaslardan, Orta Asya’dan büyük bir kitle Sakarya’yı, bu coğrafyayı kendine mekân olarak seçti. Biz burada yeniden mayalanma gerçekleştiriyor ve bu coğrafyaya hayat veriyoruz. Bizim şehrimiz, kimsenin ötekileştirilmediği, yaşam mücadelesi verdiği bir şehir. Farklılıklardan yeni bir sinerji doğurmuş bir şehir. Bizim yaşadığımız bu karşılıklı ilişki ağı Türkiye’nin hiçbir yerinde görmeniz mümkün değil. Farklı kültürlerden olan arkadaşlarımız kendini muhafaza etmeye devam edecek ve üst kimliği olan Sakaryalı bilincini her zaman en yukarda tutmayı başaracaktır” ifadelerini kullandı.
 

‘’Farklılıklarımızla Çok Güzel Bir Şehir İnşa Ettik’’

Başkan Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sivil toplum kuruluşlarımızın demokrasi açısından bizi tamamlayacağını düşünüyorum. Sakarya’da çok güzel bir ortam oluşturduk. Biz her zaman farklılıklarımızla bir araya gelerek çok güzel bir şehir inşa ettik. Şehirleşme açısından süreçlerimiz, projelerimiz devam ediyor. Sizlerin vereceği tavsiyelerin önemi bizim için çok büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.
 

‘’Doğru Ve Gerekli İşler Yapmaya Çalışıyoruz’’


Başkan Toçoğlu, ”Biz kadim şehirler gibi üstüne koya koya gitmiyoruz 99’dan sonra tarihin en hızlı yenilenme sürecini yaşadık. Şuana kadar 1 buçuk milyar altyapıya harcadık. Şehrimizi yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon ağlarıyla donattık. Yeni arıtma tesisleri inşa ettik. Barajlar inşa ediyoruz. Hamdolsun Sakarya’da su sorunu bırakmadık. Doğru işler yapmaya ve gerekli işler yapmaya çalışıyoruz. Eksiklerimiz var. Onları da bu gibi buluşmalarda konuşuyoruz. Şehirde uzun süredir düzenlemeler yapıyoruz. Ulaşımda yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Şehrin topoğrafyasını bozacak çalışmalara sıcak bakmıyoruz. Çok muhteşem bir bölge hali yapıyoruz. Türkiye’de örneği olmayan bir proje” dedi.
 

Sorumluluk Duygusu

Başkan Toçoğlu, “Bu şehir hepimizin. Birlikte bu şehir için çalışıyoruz. Burada en önemli mesele de yaşanabilirlik. Hamdolsun bu alanda şehrimiz üst sıralarda. Bizim şehrimizde gökyüzünü görmemizi engelleyen yapılar yok. Sakarya; suyu, toprağı, insanı temiz bir şehir. Sorumluluk duygusuyla bu şehre hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah hep birlikte Sakarya için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”
 

 

 

Sakarya  | 02.01.2018