201710131130_Başlıksız-1.jpg Çevre Bilinci Oluşturmak İçin Tek Tek Kapıları Çalıyorlar

Güngören Belediyesi, vatandaşların çevre bilincini geliştirmek için üniversite destekli çalışıyor. Özellikle ev hanımlarına atıkların mutfakta ayrıştırılmasının geri dönüşüm açısından önemi anlatılıyor.

Güngören Belediyesi, geri dönüşüm bilincini artırmak, kaynağında toplama ve ayırmayı sağlamak amacı ile bilgilendirme ve eğitim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi akademik personeli ve öğrencileri ile entegre çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Tozkoparan Mahallesi'nde bulunan, 26 bloktan ve 1300 daireden oluşan Cömertkent Sitesi'nde geri dönüşüm bilgilendirme ve anket çalışması yapıldı.

Çevre mühendisliği öğrencileri tarafından daireler tek tek dolaşılarak vatandaşlarımıza sitelerinde mevcut olan ambalaj atıkları-bitkisel atık yağlar-elektronik atıklar toplama sistemleri hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda broşür-not defteri-ambalaj atığı toplama poşeti dağıtımı da yapıldı.

Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman projeye büyük önem verdiklerini söyledi. Üniversite ile işbirliği içinde çalıştıklarını anlatan Karaman, "Bilinçli toplum, temiz çevre adına okullarımızda ve konutlarımızda bilgilendirme çalışmalarımız devam edecektir." dedi.

İstanbul  | 13.10.2017