201710101023_koy.jpg Başkandan Parklara Yakın Takip

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Gazi Osman Paşa Mahallemizde bulunan ve revizyon çalışmaları tamamlanarak halkımızın kullanımına açılan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Çalışmalar Sona Erdi

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde 635 ada yanında bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda revizyon çalışmalarını tamamladı. Mayıs ayı başında başlayan çalışmaların sona erdiğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik park alanında çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalar kapsamında ilk olarak park alanımızın içindeki atıl durumda olan yapıları temizledik. Akabinde yürüyüş yollarının yapımına başladık ve sert zemin çalışmalarını tamamladık. Sonrasında ise parkın aydınlatma sistemini de çalışır hale getirdik” diye konuştu.

655 Metrekarelik Çocuk Oyun Alanı Oluşturuldu

Çocuk oyun alanı ve oturma duvarının da oluşturulduğu park alanında pergolaların da yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “Muhsin Yazıcıoğlu Parkımızın içinde bir de kafeterya yaptık. Parkımız içinde 216 metrelik koşu yolu oluşturduk. Parkımızdaki 655 metrekarelik çocuk oyun alanında çocuklarımız gönüllerince eğlenerek güzel vakit geçirebilecek. Park alanımızın bakımı ise otomatik sulama sistemi ile yapılacak” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ  | 10.10.2017