201709131224_1.JPG Yerel Yönetimlerde Sosyal Hizmet Konuşulacak

Yerel Yönetimlerde Sosyal Hizmet Sempozyumu, Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğiyle 21 Eylül 2017 Perşembe günü, İstanbul Barbaros Point Hotel’de düzenlenecek.

Maddi yardımlar, uyum ve entegrasyon politikaları, aidiyet çalışmaları, dezavantajlı kişi ve gruplara yönelik çalışmalar, ailenin güçlendirilmesi, gençler için fiziksel ve ruhsal destek projeleri ve çocuklara yönelik çalışmalar başta olmak üzere toplumun genel standartlarına göre dezavantaj sayılabilecek her durum sosyal hizmetin kapsamına girmekte ve sosyal hizmeti gerekli kılmaktadır. Özellikle belediyeler, hizmet alanlarının genişliği, politika üretmedeki esnekliği ve toplumun farklı kesimleriyle irtibat imkânları bakımından günümüzde sosyal hizmetin aktif uygulayıcısı konumunda yer alıyor.

Sosyal belediyecilik faaliyetlerinin ele alınacağı bu sempozyumda,  yerel yönetimlerin sosyal hizmette başarılı olan uygulamaları üst düzey yöneticiler tarafından paylaşılacak, bu alanda karşılaşılan güncel sorunlar ve çözüm önerileri alanında uzman isimler, ilgili yetkililer ve akademisyenlerce konuşulacak. 

Sempozyumla ilgili detaylı bilgi almak ve online kayıt yaptırmak için sosyalhizmetpolitikalari.comadresini ziyaret ediniz. 

 

İstanbul  | 13.09.2017