201709131140_1.JPG Mini Mini Birler için Oyun Parkları

Bağcılar Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılı okula uyum çerçevesinde anasınıfına ve ilkokula yeni başlayan minikler için okulların bahçesine şişme oyun parkları kurdu. Okula, öğretmen ve arkadaşlarına çabuk uyum sağlamaları için yapılan etkinlikte çocuklar keyifli dakikalar geçirdi.

Mini mini birler gün boyunca bu parklarda hem oynadı hem de bundan sonra beraber eğitim görecekleri arkadaşlarıyla tanıştı. Minikler etkinlik alanında palyaçolarla eğlendi. Çocukları aileleri de yalnız bırakmadı. 

Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim müdürü Mustafa Yılmaz ve İlçe Müftüsü Musa Uzun da moral vermek için öğrencileri ziyaret etti. Çocuklarla sohbet edip balon veren ziyaretçiler, daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğraf çekildi.

Yaptığı açıklamada Bağcılar’da okulların her yönüyle eğitime hazır olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı “Yeni eğitim ve öğretim döneminde okullarımızı; siz değerli öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim almaları için hazırladık. Alt yapı ve fiziki düzenlemelerini tamamladık. Sizlerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla tüm okulların tamir ve tadilatı yapıldı. Sınıflar, laboratuvarlar ve öğretmen odaları temizlenerek boya ve badana işleri tamamlandı. Okul bahçelerinin zemin ve duvarları boyanarak, değişik renklerde süslendi. Yeni eğitim ve öğretim dönemde tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

İstanbul  | 13.09.2017