201709121142_asda.png Gölcük'te Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Ulaşım

Gölcük Belediyesi´nin Bursa ve İstanbul´daki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere yönelik ücretsiz ulaşım hizmeti bu sene de devam ediyor. İsteyen öğrencilerin, Gölcük´te ikamet ettiklerine ilişkin belge, öğrenci belgesi, 2 adet resim ve kimlik fotokopisiyle Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü´ne başvurmaları yeterli.

Gölcük Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne gelen öğrenciler yeni dönemde uygulamadan yararlanmak üzere kayıt yaptırıp, ücretsiz seyahat kartlarını alıyorlar. Kayıtlar halen devam etmekte olup, öğrencilere resimlerinin de bulunduğu yeni kartlar veriliyor.

Bu seneki seferler 1 Ekim Pazar günü başlayacak. İstanbul otobüsü saat 15:30'da, Bursa otobüsü saat 16:00'da hareket edecek. Dönüşler de İstanbul ve Bursa'dan Cuma saat 17:30'da gerçekleştirilecek.

Belediyenin bu hizmeti konusunda duygu ve düşüncelerini dile getiren öğrenciler ve velileri, hizmetin büyük bir ihtiyacı giderdiğini, öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına ve dönüşte de evlerine ulaştıklarını beyan ederek Başkan Mehmet Ellibeş'e teşekkürlerini sundu.

Kocaeli  | 12.09.2017