201708150936_1.JPG Gölcük Belediyesi’nden Kentsel Dönüşüm Hamlesi

Gölcük Denizevler Mahallesi, Gölcük Sanayi Sitesi ve Gölcük Merkez olmak üzere 3 bölgede başlatılan kentsel dönüşümde; Sanayi Sitesi inşaatı başlamış ve devam ediyor. Denizevler dönüşümünde rezerv alanında yapılacak konutların temel etme töreni 16 Ağustos Çarşamba günü saat 17:00’ da Başbakan Binali Yıldırım’ ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek. Gölcük Merkez’deki dönüşümde proje ve etüt çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Gölcük depreminde takriben 2 metreye yakın çökmeye maruz kalan Denizevler Mahallesi, Sivritepe mevkiinde belirlenen rezerv yapı alanında inşa edilecek konutlara taşınacak. TOKİ ile birlikte yürütülen projenin ihalesi yapılarak, müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. 541 adet konut, 14 adet dükkan ve 1 caminin yapılacağı proje takriben 1.5 yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Gölcük Sanayi Sitesi Yükseliyor                                                     

Artık şehrin içerisinde kalmış bulunan Sanayi sitesi, Hisareyn Karaköprü mevkiinde belirlenen rezerv alanında yapılmaya başlandı. Modern ve son teknoloji ile yapılmakta olan sanayi sitesinde muhtelif büyüklüklerde 416 adet işyeri olacak. Kasım 2016’da ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanan sanayi sitesi, Haziran 2018’de tamamlanacak.

Kentsel dönüşümün en önemli bölgelerinden olan Gölcük Merkez yerinde dönüşüm projesinde, proje ve etüt çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. TOKİ Başkanlığı ile yürütülen çalışmalar neticesinde hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak

Kocaeli  | 15.08.2017