201708091024_1.JPG Kocameşe Piknik Alanı Yenileniyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından Kızılpınar Mahallesi’nde  bulunan ve Karatepe C Tipi Mesire Alanı’nda başlatılan modernizasyon ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, Kızılpınar Mahallesi’nde halk arasında Kocameşe Piknik Alanı olarak bilinen Karatepe C Tipi Mesire Alanı’ndaki modernizasyon ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Burada öncelikle çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere beton kaplama etkinlik alanı oluşturduk. Ardından ahşap kır gazinosu ve ahşap WC yapım çalışmalarına başladık. Gazinomuz ve WC’lerin yapımında sona gelindi” dedi.

Kocameşe Piknik Alanı’nda aydınlatma çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kocameşe Piknik Alanımızda ayrıca 2 adet çeşme yapıldı. Beton piknik masaları yerleştirildi. Alanın çeşitli noktalarına çöp konteynerleri konuldu. Ekiplerimiz çalışmalarını hızla sürdürüyor. Piknik masalarımızın etrafına barbeküler konulacak. Tüm çalışmaları en kısa zamanda tamamlayarak, Kocameşe Piknik Alanımızı modern yeni yüzü ile bölge halkımızın kullanımına kazandırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ  | 09.08.2017