201707271028_1.JPG Bilecik Belediyesi Ödüle Doymadı

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından Türkiye geneli belediyeler arasında gerçekleştirilen Etkin Belediyeler Proje Yarışması’ndan, Bilecik Belediyesi iki ödülle döndü.

Bugüne kadar şehircilik alanında  birçok ödül alan Bilecik Belediyesi, ödüllerine yenilerini ekledi.
Altyapı ve Çevre, Sosyal ve Ekonomik, İyi Yönetim ve Tarihi ve Kültürel Miras kategorileri kapsamında yarışmaya katılan belediyeler arasında Bilecik Belediyesi iki farklı kategoride ödül sahibi oldu.


Ankara’da düzenlenen ve büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri arasında gerçekleştirilen Etkin Belediyeler Proje Yarışmasında Bilecik Belediyesi; Sosyal ve Ekonomik Projeler kategorisinde; Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim isimli projesi ile İyi Yönetim Projeleri Kategorisinde; Bilecik Belediyesi 6 K Akıllı Duraklar projesi ile ödül almaya hak kazandı.

Türkiye genelinde 144 projenin katıldığı Proje Yarışmasında 4 ay süren incelemeler ve elemeler sonucunda final değerlendirmelerine kalan projemiz Türkiye’de il belediyeleri arasında ödüle layık görüldü.

''Aldığımız Ödüller İle Teknolojiyi En Güzel ve Faydalı Şekilde Kullandığımız İspat Etmiş Olduk''

Alınan ödüller hakkında basın açıklaması yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''Aldığımız ödüller ile teknolojiyi en güzel ve faydalı şekilde kullandığımızı ispat etmiş olduk'' ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:


''Bizler belediyeciliği, doğumdan ölüme kadar insana ihtiyaç olan tüm işleri yapmakla mükellef olan kurumlardan birisidir şeklinde tanımlıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak, belediyecilik olarak çok fazla faaliyetlerimiz var. Tüm faaliyetlerimizi bu tür yarışmalara dahil etmemiz elbette mümkün değil. Bugün iki çalışmamız heyet tarafından ödüle layık görüldü. Bunlardan birisi 'Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim', diğeri de '6K Akıllı Duraklar' çalışmalarımız. Bu iki çalışmadan birisi teknoloji karşıtı, diğeri de teknolojiyi içinde barındıran gibi gözükse de biz sadece gerekli olduğu kadar teknolojiden yanayız. Çünkü teknoloji insanın benliğini sarmamalı, insan teknolojiye hakim olmalı. 6 K Akıllı Duraklar projemiz ile teknolojiyi ne kadar iyi kullandığımızı gösterirken, Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim projesi ile de teknolojiyi nasıl ve ne ölçüde kullandığımızı göstermiş olduk."

Bilecik  | 27.07.2017