201707251027_koy.JPG Sapanca Mahalli At Yarışları Başlıyor

Sapanca Belediyesi ve Sapanca At Yetiştiricileri, At Sporu ve Turizm Derneği (SAYDER) tarafından düzenlenmekte olan, Mahalli At Yarışları’nın 6.'sı 29 ve 30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Toplam 9 dalda, çok sayıda atın katılacağı Mahalli At Yarışları programı 2 gün süreli olacak. Kurtköy Hipodromu’nda yapılacak olan SAYDER Yaz Şenliği Mahalli At Yarışları’nın ilk gün programında saat 12.00’de, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından kurulan ve tüm Türkiye’yi gezen Pony Club çocuklarla buluşacak.

Etkinliklerin ikinci günü saat 17.00 de, Karakucak güreşlerinde sporcular kıyasıya mücadele edecek ve saat 18.00 de ise Mahalli At Yarışları 9 kategoride koşulacak. Yarışlarda kategoriler ise, Arap 3 boy, İngiliz 3 boy, Rahvan 2 boy ve Dörtnal 1 boy, olarak belirlendi. Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ve SAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Emil, 6 yıldır her konuda desteklerini esirgemeyen Türkiye Jokey Kulübü’ne ve diğer kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ettiklerini söyledi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer SAYDER’in Sapanca’da büyük bir işi başardığını ve TJK yetkililerinin Sapanca için hassasiyetlerinin övgüye değer bulunduğunu ifade ederek, ülkemizin tüm atçılık camiasını Sapanca SAYDER 6.Mahalli At Yarışları’na davet etmekten gurur duyduğunun altını çizdi.

Sakarya  | 25.07.2017