201706191034_11.JPG Karesi'nin Yeni Spor Kompleksi Yakında Hazır

"Sporun Başkenti Karesi" hedefiyle çalışmalarına yön veren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 1. Sakarya Mahallesi'ndeki spor kompleksinin kusursuz olması için sık sık alana uğrayıp saha müdürlerinden bilgi alıyor.

Çalışmaları yakından takip eden Başkan Yılmaz, “Karesi için en büyük hedeflerimizden birisi de ilçemizi spor şehri hüviyetine büründürmektir. Günümüz dünyasında teknolojinin ve iletişim araçlarının yoğun olarak kullanıldığı ortamda çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan koruyabilmenin en önemli yolu onları spora teşvik etmektir" açıklamasında bulundu. 

Karesi Belediyesi'nin önceliğinin çocuklar olduğunu belirten Başkan Yücel Yılmaz, spora yapılan yatırımı gelecek nesillere yönelik yapılacak en önemli yatırım olarak gördüklerini ifade etti. Çok amaçlı spor kompleksinin özellikle 1.Sakarya ve Kuvayi Milliye Mahallelerinin kesiştiği noktaya yapılmasını isteyen Başkan Yılmaz, "Artık Karesi büyüyor, gelişiyor ve yaşanılabilir modern bir ilçe oluyor" dedi.
Karesi Belediyesi'nin, Spor Toto Teşkilatı ile birlikte 16 bin metrekarelik alanda; tenis kortu, basketbol sahası, kapalı halı sahası, fitness salonu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve restoranı ile 2 milyon 800 bin TL ye mal olan 1. Sakarya Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi'ndeki spor kompleksinde çalışmalar hızla devam ediyor. 

Sakarya  | 19.06.2017