201706131045_1.JPG Başkan’ın Kadrajından Selimiye

Uzun yıllar fotoğraf sanatınla uğraşan, çektiği fotoğraflarla sergi açan ve fotoğraf katalogları basılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, katıldığı sahur programında gazetecilerin fotoğraf makinelerini alarak, bu kez objektifin arkasına geçti. Gürkan, Selimiye Camii’nin görkemini fotoğrafladı.

Edirne Belediye Başkanlığı görevine gelmeden önce fotoğraf sanatıyla ilgilenen görev geldikten sonra da yoğun çalışma temposundan dolayı fotoğrafçılığa ara veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, fotoğrafa olan özlemini basın mensuplarının düzenlediği sahur programında giderdi.

Sahurun ardından basın mensuplarının fotoğraf makinelerini alan Başkan Gürkan, bu kez objektifin arkasında geçti. Gürkan, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Selimiye Cami’nin muhteşemliğini fotoğrafladı.  Gazetecilerle fotoğrafçılık ile ilgili sohbet etti.

Gürkan, “Siyasete girdikten sonra fotoğraf sanatından biraz uzaklaştım. Ancak fotoğraf sergilerine her fırsatta katılıyorum, eserleri ilgiyle izliyorum, sanatçısı ile görüşlerimi paylaşıyorum. Bana ulaşan fotoğraf kataloglarını kütüphanemde biriktiriyorum. Kısacası fotoğrafı çok seviyorum” dedi. 

 

Edirne  | 13.06.2017