201705040941_1.JPG Türkiye’nin İlk Nilüfer ve Bonsai Ağacı Üretim Merkezi

Bolu Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak nilüfer ve bonsai ağacı üretim merkezi kuruyor. 7 bin 300 metrekarelik alana inşa edilecek merkezde Bolu’ya uygun endemik nilüferler üretilerek, çoğaltılacak ve vatandaşların da bunları görmeleri sağlanacak.

Bolu’daki endemik türleri üniversite ile iş birliğine giderek koruma altına alan Bolu Belediyesi, şimdi de nilüfer ve bonsai ağacı yetiştirmek için kolları sıvadı. Alpağutbey Mahallesi’nde 7 bin 300 metrekarelik alanda inşaatına başlanılan ve kaba inşaatının büyük oranda tamamlandığı Bolu Belediyesi Nilüfer ve Bonsai Ağacı Üretim Merkezi bünyesinde bin 160 metrekarelik endemik nilüfer havuzu, bonsai ağacı üretim merkezi, alabalık havuzu, kafeterya, yürüyüş yolları ve özel üretim güllerinin sergilendiği alandan oluşacak.

Bolu’ya Uygun Nilüferler Yetiştirilecek

Çok yönlü ve Türkiye’de bir ilk olacak parkta Bolu’ya uygun nilüfer türleri yetiştirilerek, çoğaltılacak ve halkın da bunları görmesi amaçlanıyor. Ayrıca bonsai ağacı üretim merkezinde düzenlenecek kurslar sayesinde kentte yeni iş kollarının oluşması ve istihdama olumlu katkı sağlanması hedefleniyor.

 

Bolu  | 04.05.2017ankara web tasarım ankara spa masaj merkezi istanbul hurdacı balıkesir termal otel ankara oturma izni ankara düğün fotoğrafçısı istanbul hurdacı mısır silaji