201704180925_parkur.JPG İşte Bolu’nun Yeni Yürüyüş Rotaları

Türkiye'nin uluslararası işaret sistemiyle belirlenen en uzun yürüyüş parkurlarına sahip olan Bolu’da, Bolu Belediyesi doğaseverler için  yeni yürüyüş rotaları keşfediyor.

Doğal güzellikleriyle ünlü Bolu, doğa sporlarının cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yemyeşil dağları, Abant, Gölcük, Yedigöller gibi ünlü tabiat parkları ve sayısız doğal güzelliği ile doğası bozulmamış olan kentte şu ana kadar Bolu Belediyesi ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği iş birliği ile bin 948 kilometre uzunluğunda doğal yürüyüş parkuru oluşturuldu.

Parkurlara Mudurnu’nun Taşkesti Beldesinde yapılan keşif yürüyüşün ardından bir yenisi daha eklendi. Belediye ekipleri, Karamurat Gölü – Sülüklü Göl ve Tavşansuyu Köyü arasında zorluk derecesi 5 olan 22 kilometre uzunluğundaki parkurun rotasını GSPS’ten işaretleyerek, uluslararası işaret sistemleri bulunan parkur tabelası dikti. Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğaseverlerin katılımıyla her hafta sonu gerçekleşen etkinliklere katılmak isteyenler Bolu Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr adresine girerek ‘Etkinlik’ sayfasından veya Facebook/Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği sayfasından başvuruda bulunabilirler.

imipramin xp oforsendelse.site imipramin wikipedia
Bolu  | 18.04.2017