201704110918_bolu.JPG 45 Okulda 3 Bin 650 Öğrenciye Trafik Eğitimi

Bolu Belediyesi’ne bağlı trafik ekipleri, “trafik eğitim aracı”  ile her gün farklı bir okulda minik öğrencilere trafikte uymaları gereken kuralları anlatıyor. Ekipler tarafından 1 aylık süreçte 45 okulda 3 bin 650 öğrenciye eğitim verildi. 

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı trafik amirliği ekipleri tarafından hafta içi her gün öğrencilere trafik eğitimi veriliyor. İlköğretim okullarında okuyan öğrenciler veya anasınıfına giden minikler, Bolu Belediyesi “trafik eğitim aracı” sayesinde hem trafik eğitimi alıyor, hem de trafik kurallarını anlatan çizgi filmler izleyerek, eğlenceli anlar yaşıyorlar.

Bolu Belediyesi tarafından eğitim gören ilkokul, ortaokul ve anasınıfı öğrencilerine trafik bilinci aşılamak amacıyla oluşturulan trafik eğitim aracı şimdiye kadar planlanan 48 okuldan 45’ ni ziyaret etti. Trafikten sorumlu zabıta memuru, trafik işaretleri ile donatılan trafik eğitim aracına rehber öğretmenler eşliğinde gelen 50. yıl İlköğretim Okulu öğrencilerine trafikte uymaları gereken kuralları anlattı ve merak ettiklerini yanıtladı.

Bolu  | 11.04.2017