201703290937_1.JPG Bozüyük’de 23 Nisan Minikler Futsal Şenliği Başlıyor

Bozüyük Belediyesi tarafından ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen 23 Nisan Minikler Futsal Şenliği fikstür çekimi yapıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çeşitli aktivitelerle kutlamak için Bozüyük Belediyesince gerçekleştirilen erkinliklerin, sportif ayağını oluşturan 23 Nisan Minikler Futsal Şenliği için start verildi. Spor yapmayı ve hareketli yaşama teşvik etmeyi, kötü çevreden ve zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmayı hedefleyen şenlik çerçevesinde 8 ilkokul ve 8 ortaokulun katılımı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sağlanırken hakem görevlendirmeleri Gençlik Hizmetlerini ve Spor İlçe Müdürlüğünce gerçekleştirilecek. Hakemler aynı zamanda müsabaka boyunca aldığı kararları minik oyunculara açıklayarak oyunu tam anlamı ile kavramalarını sağlayacak. Böylelikle çocukların futsalın doğasını ve kurallarını da öğrenmeleri sağlanacak.

Geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve yoğun ilgi gören 23 Nisan Minikler Futsal Şenliğinde toplam 183 sporcu ter dökecek. Şenlik kapsamında 03-21 Nisan tarihleri arasında Kapalı Spor Salonu’nda 24 müsabaka oynanacak. Kaybedenin olmayacağı turnuvada daha önce resmi okul müsabakalarında oynamamış minikler okullarını temsil edecek.

Bilecik  | 29.03.2017