201703170916_1.JPG Çocuklar, Kadıköy Parklarına Meyve Ağaçları Dikti

Kadıköy’de çocuklar ağaçtan meyve koparıp yiyebilecek. Çocuklar Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile birlikte parklara meyve ağacı meyve ağacı dikti.

Kadıköy Belediyesi parklara meyve ağaçları dikmeye başladı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, parklara yerleştirilecek olan meyve ağaçlarının ilk etap dikimlerinin başlangıcı için Fenerbahçe Kreşi ve İsmail Hakkı Tonguç Anaokulu’nda eğitim gören çocuklarla bir araya geldi. Fenerbahçe Çocuk Yuvası’nın bahçesi ve Sahrayı Cedit Doğa Parkı’nda başlayan ilk etap dikimleri bu ay içinde sonlanacak.

“Belediye Başkanı Abi”

Nuhoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Fenerbahçe Kreşi ve İsmail Hakkı Tonguç Anaokulu’nda eğitim gören minikler Nuhoğlu’yla birlikte ağaçların dikimine yardımcı olurken, kendileri gibi minik kepçeleriyle ağaç köklerine toprak attılar. Nuhoğlu’na “belediye başkanı abi” diye seslenen çocuklar, ağaçlarla ilgili merak ettiklerini Nuhoğlu’na sordular.

 80 Adet, 14 Farklı Türde Meyve Ağaçı Ekilecek

Projeyle birlikte, sürdürülebilir ekolojik uygulamaların çocuklara aktarılması, çocukların ve gençlerin meyveleri tanımalarının sağlanması ve kent bahçeciliğinin teşvik edilmesi amaçlanıyor. Projenin ilk etabı parklarda 80 adet ve 14 farklı türde meyve ağaçlarıyla başlarken, dikimler bu ay sonunda tamamlanacak. İkinci etap ise Nisan ayında başlayacak. Daha önce Kazım Karabekir Okulu, 50.Yıl Tarhan Lisesi, Sait Jordan İlkokulu gibi okullarda pilot uygulamalara benzer şekilde, ilçedeki ağaç dikimi uygun olan diğer okullarda, meyve ağaçları dikimlerine devam edilecek.

İstanbul  | 17.03.2017