201703161022_şehitp-nadir-gunes.JPG Çıkarma Gemileri Yeniden Hizmet Vermeye Başladı

İBB ile yapılan protokol kapsamında bakım onarımı yapılan Çıkarma Gemileri ve Tekneler hizmete başladı.

2009 yılından bu yana imzalanamayan protokol, Belediye Başkanı Atilla AYTAÇ’ın çabaları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ’ın da çözüm odaklı yaklaşımı ile imzalandı. İmzalanan protokolün  akabinde, bakım, onarımı tamamlanan gemiler hizmete başladı.

Anakara ile Adalar arasında deniz yolu dışında herhangi bir ulaşım imkânı bulunmayan Adalar Belediyesi’nin, içinde bulunduğu malî sorunlara rağmen yürütmek zorunda olduğu tüm kamu hizmetlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan hizmet gemileri için yapılan Protokol kapsamında; 2 çıkarma gemisi ve 2 hizmet gemisinin bakım onarımının yapılması, 1 yıl süresince arızalarının giderilmesi, azami 100 ton akaryakıt ve 1500 litreye kadar yağ ihtiyacı karşılanması maddeleri de yer alıyor.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Adalar Belediyesi tarafından yerine getirilen kamu hizmetleri (itfaiye, ambulans, güvenlik, doğalgaz vb.), toplanan çöplerin nakli ve diğer halk hizmetlerinde; Horoz Reis ve Hızır Reis tekneleri ise hem hastaların naklinde hem de hizmet teknesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca tüm deniz taşıtları, orman yangınlarına müdahale, afet zamanlarında destek ve tahliye gibi çevre ve insan sağlığı ilgili konularda ve diğer her türlü kamu hizmetinin yürütülmesinde hizmet sunmakta.

İstanbul  | 16.03.2017