201703071042_spor.jpg Bursalı Çocuklara Spor, Tırla Geliyor

Bursa’nın spor altyapısını güçlendirmek amacıyla bir yandan amatör kulüplere saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları kazandıran Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan spor kültürünün küçük yaşlarda aşılanması hedefiyle geniş katılımlı etkinliklere de imza atmaya devam ediyor.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) sayesinde her yıl binlerce çocuğu sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak Spor Tırı çalışmasıyla ilçelerde öğrencileri sporla buluşturmaya başladı.

İlk olarak dağ yöresi olarak adlandırılan, Harmancık, Büyükorhan, Keles ve Orhaneli ilçelerinde 20 Şubat -3 Mart tarihlerinde etkinliklerini sürdüren BOSE Spor Tırı 6500 öğrenciye spor yapma imkanı sağlarken, öğrenciler etkinliğin ilerleye aylarda yeniden yapılmasını istedi. Spor Tırı'nı ziyaret eden öğrenciler tarafından şölen havası şeklinde geçen etkinliklerde genç sporcular katıldığı her faaliyet sonrasında madalya ile ödüllendirildi.


Toplamda 240 bin öğrenciye ulaşacak olan "Spor Tırı"nın bir sonraki durağı İznik olurken, 15-16 Mayıs tarihlerinde Yıldırım ilçesiyle etkinlik son bulacak

Bursa  | 07.03.2017