201702231023_beyoglubelediyesi.jpg Dünyanın Turizm Öncüleri Beyoğlu’nda

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı için dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul’a gelen 20 kişilik hosted buyer ekibini Beyoğlu’nda misafir edildi. Ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “iş hedefli, iş merkezli ve ülkemize turist taşıyacak ve ticari kapasitelerini arttıracak bu aktivitelere Beyoğlu’nun, İstanbul’un ve Türkiye’nin ihtiyacı var.” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 22-24 Şubat tarihlerinde Turkish Airlines isim sponsorluğunda, İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de gerçekleşecek olan ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarına, destek verdi. Kongre öncesi İstanbul'da buluşan turizmcileri Beyoğlu'nda misafir eden Başkan Demircan, Turizmcilere özel Beyoğlu gezisi düzenleyerek Beyoğlu'nun güzel ve turistik yerlerini tanıttı. Turizmcilerle yakından ilgilenen Başkan Demircan, Beyoğlu'nun turistler tarafından yoğun ilgi görmesi adına yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Tarihi Serkidoryan binasını, Emek Sinemasını ve Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesini gezen heyet, Beyoğu’na hayran kaldıklarını ifade ederek başkan Demircan'a teşekkür etti.

Türkiye Turizm Konusunda İddialı Bir Ülke

Beyoğlu'nun turizm açısından önemli bir nokta olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, " Türkiye turizm konusunda iddialı bir ülke. Özellikle de Beyoğlu, 45 bin yatağımızla 19 bin perakende sektörümüz ile İstanbul’un kalbinde turizmle iç içe bir ilçeyiz. Dolayısıyla son bir yıl da yaşadığımız turizm konusundaki sorunları aşma konusunda ülkemizdeki birçok kuruluş üzerine düşeni yapmaya ve bu süreçte en değerli şey olan tanıtım ve davet mekanizmasını yürütmeyi hedefliyor”dedi.

Bu Aktivitelere Beyoğlu’nun, İstanbul’un Ve Türkiye’nin İhtiyacı Var

Başkan Demircan sözlerini şöyle tamamladı. “Bu organizasyonu Türkiye’de, İstanbul’da yapan arkadaşlarımıza müteşekkirim. Onları Beyoğlu’nda ağırlama fırsatı bulduk. Beyoğlu deyince akla gelen, tarihi simgesel yapılardan olan Emek Sinemasında onları ağırladık. Çünkü bu organizasyonu yapan insanlar kendi ülkelerinden başka ülkelere, kongre amaçlı organizasyonlar düzenliyorlar. Gittikleri yerde, bu tip tarihi mekanlarda, etkinlik yapmayı da düşünebilecekler. Yani çok iş hedefli, iş merkezli ve ülkemize turist taşıyacak ve ticari kapasitelerini arttıracak bu aktivitelere Beyoğlu’nun, İstanbul’un ve Türkiye’nin ihtiyacı var. Konuklarımızı ağırlamaktan mutluyuz.” diye konuştu.

 

İstanbul  | 23.02.2017