201702101204_orhangaziii.jpg Orhangazi Ailelerin Bakım İhtiyacını Karşılıyor

Orhangazi Belediyesi, ilçe genelinde ihtiyaç sahibi aileler ve yalnız yaşayan yaşlı ailelere Evde Temizlik Hizmeti sunmaya devam ediyor. Orhangazi Belediyesi, Sosyal Hizmetler müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen Evde Temizlik Hizmetleri Kapsamında ilçe genelinde 188 aileye 15 günlük periyotlar halinde temizlik hizmeti veriliyor.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Evde Temizlik Hizmetleri Kapsamında ilçe genelinde ihtiyaç sahibi aileler ve yalnız yaşayan ailelere evde temizlik hizmeti sunduklarını belirterek, ekiplerimiz bayan temizlik elemanları ile birlikte ilçe genelinde sistemde kayıtlı olan ailelerin evlerinde 15 günlük periyodlar halinde temizlik hizmeti sunuyoruz. Bu çalışma kapsamında evin genel temizliğinin yanı sıra, halı yıkama, perde temizliği, çamaşır, bulaşık olmak üzere tüm temizlik hizmeti sunulmakta dedi.

Onlar Bizim De Ailelerimiz

Başkan Neşet Çağlayan, sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirterek, bizler her vatandaşımızı kendi ailemiz, her bireyimizi kendi bireyimiz olarak görüyoruz. Bu bağlamda bizlerle irtibata geçen, ihtiyaç sahibi olan yada yalnız yaşayan yaşlı ailelerimizin her konudaki ihtiyaçları için yanlarında yer alıyoruz dedi. Çağlayan, isteyen ailelerimizin saç ve sakal traşından, yaşlı ve kendi ihtiyacını gideremeyen ailelerimin banyo işlemlerine kadar her türlü hizmeti sunuyoruz. Öyle ki, bazı yaşlı çiftlerimiz kendilerine Kuran-ı Kerim okunmasını ve kendilerinin dinlemek istediklerini söyledikleri bile oluyor. Bu konuda da din görevlilerimiz ailelerimize Kuran-ı Kerim okuyup onların taleplerini de karşılıyor. Ekiplerimiz bu çalışmaları büyük bir titizlik içinde yürütmekte dedi.

Çağlayan Aileleri Ziyaret Etti

Evde Temizlik Hizmeti alan aileleri de belli aralıklarla ziyaret eden Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, ailelerle sohbet edip onların sorunlarını ve taleplerini dinliyor. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Eşi Zöhre Çağlayan ile birlikte iki aileyi ziyaret etti. Ailelerin evlerine misafir olan ve onlarla sohbet eden Başkan Çağlayan, kendisine ikram edilen çay ve kahve ikramları eşliğinde ailelerin sorunlarını da dinledi. Evde Temizlik Hizmeti alan aileler, belediye başkanı Neşet Çağlayan ve ekiplerine teşekkür etti.

Bursa  | 10.02.2017