201701311210_sakarya.jpg Aileler Bu Hizmeti Çok Sevecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma Birimi, alanında uzman kadrosu ile çocuk, ergen, genç, yetişkin, aile ve çiftlerin psiko-sosyal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla koruyucu, önleyici, eğitici ve geliştirici nitelikte hizmetler sunuyor. Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezlerinde de şubat ayından itibaren aile danışmanlığı hizmetlerinin başlatılacağını söyledi.

Aile Danışma Birimleri tarafından sunulan hizmetler ile ilgili bilgi veren Kıroğlu, “Danışmanlık hizmetleri temelinde çalışmalarını sürdüren birimimiz de ailelere yönelik konferans ve seminerler, yetişkinler için atölye çalışmaları, çocuk ve ergenler için psiko-sosyal açıdan destekleyici çalışmalar ile Sakarya’da ikamet eden tüm vatandaşlar için faaliyetler düzenlemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Aile Danışma Birimlerinin 3 ana başlık altında faaliyetlerini yürüttüğünü ifade eden Kıroğlu, “Bireysel, çocuk, evlilik ve çift danışmanlığı olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra aktif olarak devam eden aile eğitimleri ile aile ve çocuk yetiştirme konusunda bilgi vererek, anne-babaların olumlu ebeveyn becerilerinin geliştirilmesi, aile içi problemleri çözme yöntemleri ve aile bağlarının güçlendirilmesine yönelik eğitimler veriyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinin ilçelerde yaşayan vatandaşlara en iyi şekilde hizmet edeceğini söyleyen Kıroğlu, “Bizler de Sosyal Gelişim Merkezlerinin ilçelerde de faaliyete geçmesiyle birlikte Aile Danışma Birimi olarak ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bundan sonra Şubat ayı itibari ile Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezlerinde de Aile Danışmanlığı hizmetini sunacağız” şeklinde konuştu.

loratadin urtikaria loratadin fass loratadin 100
Sakarya  | 31.01.2017