201611251137_kocaeli.jpg Avrupa’nın En Büyük Doğal Yaşam Parkı Olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Uzuntarla bölgesinde içerisinde ot obur hayvanların bulunacağı ve doğal yaşamın hakim süreceği Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkını oluşturuyor.

Bin 890 dönüm alana sahip doğal yaşam parkı şu anda 25 civarında hayvan barındırıyor. Parka en son Bursa’dan 7 adet kızıl geyik getirildi. Sayılarının 30’a çıkarılması planlanan kızıl geyikler özel kafesler içinde parka ulaştırıldı.

70 Dönümlük Alanda Dolaşacaklar

Kızıl geyikler için 70 dönümlük doğal bir yaşam alanı oluşturuluyor. Bu bölgede stresten uzak yaşamaları ve çoğalmaları sağlanacak. Parkta ayrıca 6 adet de ceylan bulunuyor. Ceylanlar, Şanlıurfa Ceylanpınar’dan, kızıl geyikler Bursa’dan özel kafesler içerisinde getirildi. Hayvanların doğal ortamında yaşaması için irili ufaklı alanlar oluşturuluyor. Parkta üç adet de dama dama cinsi alageyik yer alıyor. Bunlar da erkekli ve dişili olarak popülasyon oluşturuyor.

Parkta karacalar da yer bulacak. Dağ keçisi ve yaban koyunları parkın diğer sakinler arasında yer alıyor. Hayvanların sayıları her geçen gün arttırılıyor. Doğal yaşam parkı, içinde göletlerin bulunduğu uzun yürüyüş yollarına sahip bir yer olacak. Park, doğal yapısıyla her mevsim ziyaret edilebilecek ve içindeki canlılar doğal ortamlarında izlenebilecek. Parkta bakım çalışmaları devam ediyor.

imipramin xp oforsendelse.site imipramin wikipedia
Kocaeli  | 25.11.2016