201609081026_izmitt.jpg İzmit’te Bisiklet Kullanımı Artıyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Haydi İşe Bisikletle” projesi kapsamında Memur–Sen’e bağlı 16 şube başkanına bisiklet hediye etti.

Belsa önünde gerçekleştirilen bisiklet dağıtımında konuşan Başkan Doğan “Memur-Sen’e 16 şube başkanımızla birlikte çok önemli bir mesaj vermek için toplandık. Yaklaşık 8 yıldır İzmit’imize bisiklet kullandırmaya, bisiklet alışkanlığını kazandırmaya çalıştık. İzmit Belediyesi olarak, Türkiye’ye örnek sayısız projeyi birer birer hayata geçirdik. Bisiklet eğitim pisti, bisiklet yolları, bisiklet durakları, akıllı bisiklet projemiz bunlardan sadece bazıları. Hiç yılmadan, ilk günkü kararlılığımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘İzmit’i seviyorum bisiklete biniyorum’, ‘haydi okula bisikletle’ kampanyası kapsamında bu yıl İzmit’te 5 bin öğrencimizle birlikte Türkiye’de ilk defa 5 bin öğretmenimize de bisiklet dağıttık. Memur- Sen başkanımızın da önerisiyle sendikaya bağlı şube başkanlarımıza bu bisikletleri hediye ederek hem bir mesaj verelim dedik, hem de “Haydi İşe Bisikletle” kampanyamızı başlatmak istedik.

Milli Bir Olay

Bisiklet milli bir olaydır. Bisiklete binen her insan ülkesine ve milletine katkı sağlamış demektir. Bunu sağlık, ekonomi, çevre ve trafik açısından önemli katkılar sağlıyor. Özellikle milli birlik ve beraberliğimizin gittikçe daha anlamlı ve daha önemli olduğu şu günlerde bu tür etkinliklerimiz ayrı bir önem taşıyor. Şehrimizde bisiklet kullanmanın zorlukları var anacak bisiklet kullanılacak yerlerde çok fazla İzmit’te bisiklet kullanımı her geçen gün artıyor. Özellikle bisiklet kullanımına uygun yerlerde işe bisikletle gitmenin önünü açmak ve örnek olmak için bugün önemli bir adım daha atmış oluyoruz. Tüm memur ve işçi kardeşlerimize “haydi işe bisikletle” diyerek işlerine bisikletle gitmelerini öneriyorum” dedi. 

Kocaeli  | 08.09.2016