201609071003_yıldırımm.jpg Yıldırım’da Engeller Kalkıyor

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmetlerinin odağına insanı koyan Yıldırım Belediyesi, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Engelsiz Masa ile ilçede yaşayan engellilerin sorunlarına çözüm bulunuyor.

Yıldırım Belediyesi, Mart 2014’ten bu yana 9 engelli vatandaşa tedavilerinde ulaşım ve refakat hizmeti sundu. Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda ihtiyaç sahiplerine de 122 tekerlekli ve 10 akülü sandalye teslim edilirken; 10 engelli vatandaşa da elektronik hasta yatağı temin edildi.

‘Hepimiz Engelli Adayıyız’

Engellilerin sosyal hayatta hak ettikleri değeri görmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Engellilerimizin hayata kazandırılması için sosyal projeler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Onları dört duvar arasından çıkarıp hayatın vazgeçilmez unsurları olmaları konusunda teşvik ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye ve akülü sandalye temin ederken, belediye hizmet binası bahçesine ve Barış Manço Kültür Merkezi’ne yerleştirdiğimiz akülü tekerlekli sandalye şarj istasyonları ile engelsiz ulaşım sağlıyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içinde yer almaları adına faaliyet veren ‘Müzik Akademisi’ ve ‘Engelsiz Mutfak’ ile imkan tanındığında ne kadar başarılı çalışmalara imza attıklarını görüyoruz” diye konuştu. Türkiye’de bir ilk olacak ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nin de çok yakında Yıldırım’a kazandırılacağını hatırlatan Başkan Edebali, “Bünyesinde aile eğitimi bölümü, yaşlılar için destek bölümü, psikolojik destek bölümü, engelliler için oyun–aktivite-sosyal yaşam bölümü, 200 kişilik konferans salonu, kütüphane, gündüz bakım bölümü, iş ve mesleki eğitim bölümü, pazarlama ve satış bölümü, sağlık ve rehabilitasyon bölümü, misafirhane, bedensel etkinlikler salonu, terapi bahçeleri, spor alanları gibi birimler yer alan ve Türkiye’de başka bir örneği bulunmayan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ ile insanlarımızın önünde yeni ufuklar açacağız” ifadelerini kullandı.

loratadin urtikaria halsbrandnyfodt.site loratadin 100
Bursa  | 07.09.2016