201607271135_boluuuuu.jpg Bebek Meyve Ormanı’na Ünlü Cerrahtan Tam Not

Bolu Belediyesi nitelikli meyve ve sebze üretilmesine verdiği önemle Bebek Meyve Ormanı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ömer Polat ormana yaptığı gezide incelemelerde bulundu, ARGE çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Karpuz ve kavun dahi yetiştirilen Bebek Meyve Ormanı, Ünlü Cerrah Polat’tan tam not aldı.

Bolu Belediyesi tarafından, kentte çiftçilere patates ve buğday haricinde alternatif ürünler yetiştirerek, daha fazla kazanç elde edilebileceklerini göstermek amacıyla Çayırköy mevkiinde 88 bin metre kare alana kurulan Bebek Meyve Ormanı, yaz dönemi ile birlikte hasat vermeye başladı.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 2013 yılından itibaren kentte her doğan bebek için bir meyve fidanı dikimi de yapıldığı Bebek Meyve Ormanı’nı Bolu’nun tanınmış beyin cerrahlarından Opr. Dr. Ömer Polat’la birlikte bugün ziyaret etti.

Hatıra Fotoğrafı Çekildiler

Domates, salatalık, biber gibi çeşitli sebzelerin, hatta karpuz ve kavun gibi nitelikli ürünlerin de yetiştirildiği ve tarımsal ARGE çalışmalarının yapıldığı Bebek Meyve Ormanı’nı gezen Başkan Yılmaz ve Dr. Ömer Polat, yetiştirilen ürünleri inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İkiliye gezide Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve İhsan Ağcan ile daire müdürleri de eşlik ederken, Bebek Meyve Ormanı’nda yetişen kavun ve karpuzdan verim alındığını duyan Beyin Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ömer Polat, Bolu Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşıladığını söyleyerek tüm çalışanlar nezdinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı tebrik etti. Yaklaşık 30 dakika süren inceleme sonrası günün anısına heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Dr. Ömer Polat daha sonra Bebek Meyve Ormanı’ndan ayrıldı.

Bolu  | 27.07.2016ankara web tasarım ankara spa masaj merkezi istanbul hurdacı balıkesir termal otel ankara oturma izni ankara düğün fotoğrafçısı istanbul hurdacı mısır silaji