201605100013_bolu 1111.jpg İşte Bolu'da Yılın Annesi

Bolu’nun Paşaköy Mahallesinde kiralık eski bir evde bedensel engelli eşi Vedat Kalafat (45) ve oğlu Mertcan  (5) ile zor şartlar altında hayat mücadelesi veren bedensel engelli Zekiye Kalafat(45), Bolu Belediyesi tarafından yılın annesi seçildi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir çocuk annesi Kalafat’ı evinde ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı. Başkan Yılmaz, ziyarette yaptığı açıklamada, aile ile 7 yıl önce bir araya tanıştıklarını belirterek, “Aile ile tanıştığımızda daha delikanlımız dünyaya gelmemişti.   Engelli olmasına rağmen tüm engelleri aşarak bir aile oluştu ve böyle nur topu gibi bir evlat dünyaya geldi” dedi. Yılmaz, sözlerinin devamında fedakâr anneyi tebrik ederek, “Anneler Günü’nde, böylesi güzel bir aile yuvasını dimdik ayakta tutan, nur topu gibi bir delikanlıyı ülkemize yetiştiren annemizi kutluyoruz. Bu vesileyle de tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyoruz. Yılın annesi olarak da Bolu’da bu kızımızı takdim ediyoruz. Allah mutlulukları daim olsun. Aile yuvaları bereketli olsun. Bu delikanlıyı da inşallah ‘Türkiye’nin değerlerine sahip çıkacak bir evlat’ olarak yetiştirme konusunda ailemiz çaba gösterecek, bizlerde destek vereceğiz” diye konuştu.

Bolu  | 10.05.2016ankara web tasarım ankara spa masaj merkezi istanbul hurdacı balıkesir termal otel ankara oturma izni ankara düğün fotoğrafçısı istanbul hurdacı mısır silaji