201604061106_BOLU 1111.jpg Artık Unutulmayacaklar

Bolu Belediyesi unutulmaya yüz tutmuş endemik bitkilerin yanısıra yine unutulmaya yüz tutmuş kültür meyvelerini de koruma altına aldı.

Karacasu yolu üzerinde bulunan 73 bin m2 büyüklüğünde  belediye fidanlığında çiçek üretiminin yanı sıra endemik bitkilere ve kültür meyveleri de koruma altına alınıyor.  Yaklaşık bir buçuk yıl önce Şerafettin Erbayram’ın da katkılarıyla kültür meyveleri için koruma alanı oluşturuldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “ Biz unutulmaya yüz tutmuş bitkilerimizi ve meyvelerimizi Belediyemizin fidanlığında çoğaltarak ve koruma altına alarak unutulmamasını sağlıyoruz. Tabi burada değerli büyüğümüz Şerafettin Erbayram abimizin de bilgisinden ve öngörülerinden faydalandık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Gelecekte çocuklarımız, torunlarımız, neslimiz Burnu Kızıl Armutu, Ferik Elmasını, Kestane Eriğini, Burnu Kızıl Eriği bilmeli. Toplamda 258 adet kültür türü fidanımız mevcut. Bunları çoğaltıp koruma altına alıyoruz.” dedi.

Bolu  | 06.04.2016ankara web tasarım ankara spa masaj merkezi istanbul hurdacı balıkesir termal otel ankara oturma izni ankara düğün fotoğrafçısı istanbul hurdacı mısır silaji